Млади шахиста Леонид Ивановић предложен је за добитника Фебруарске награде за 2025. годину, једногласно је одлучено на данашњој седници Комисије за обележавање празника и доделу признања Града. Предлог да Леонид Ивановић добије Фебруарску награду биће упућен Скупштини Града Новог Сада, а коначну реч даће одборнице и одборници Скупштине града на свечаној седници градског парламента.

Иницијативу да највише градско признање добије Леонид Ивановић, поднео је Шаховски савез Новог Сада, а како је наведено у иницијативи, на основу остварених  врхунских резултата, дугогодишњег рада у области спорта и достигнућа која афирмишу име и традицију, славу и реноме Града Новог Сада.

Овај млади спортиста, члан је Новосадског шаховског клуба из Новог Сада. Иако има само 10 година, већ је остварио изузетне и запажене резултате: вишеструки је првак Војводине и Републике Србије у својим узрасним категоријама. На Европском кадетском првенству у категорији до 10 година, одржаном 2025. године у Будви, Леонид је поделио пласман од 1. до 3. места, а према додатним критеријумима заузео је треће место. На ФИДЕ Светском првенству у категорији до 10 година, одржаном 2025. године у Казахстану, поделио је пласман од 3. до 5. места, а према додатним критеријумима, рангиран је као четвртопласирани. На ФИДЕ Светском школском првенству у категорији до 11 године, одржаном 2025. године у Врњачкој бањи, поделио је прво место, али је према додатним критеријумима заузео друго место. Поред изузетних резултата у омладинској конкуренцији, Леонид је ушао у историју шаха као најмлађи играч који је остварио победу против велемајстора у класичној шаховској партији, савладавши бугарског велемајстора Милка Попчева на турниру „Белграде Опен“.

Поред престижне награде, голубице, на данашњој седници Комисије предложено је и да новчани део Фебруарске награде износи 130.000,000 динара.