Поводом обележавања 24. марта, Дана сећања на погинуле у НАТО бомбардовању у касарни Југовићево одржан је комеморативни скуп јединица из гарнизона Нови Сад. Поред гарнизона Нови Сад, венце на спомен обележје положиле су делегације Града Новог Сада, Покрајинске владе, Скупштине АП Војводине, Јужно-бачког управног округа, Завода за заштиту споменика културе Града Новог Сада, ОРВС-а Града Новог Сада, СУБНОР-а Нови Сад, удружења Ратних ветерана и Војних пензионера као и породица погинулих припадника Војске Србије.
– Нови Сад памти тешких 78 дана и сећа се свих жртава, наших суграђана и наших сународника. Сећамо се и свих припадника Војске и Полиције, сећамо се и жалимо за цивилним жртвама, за 79 деце која су погинула у акцији, коју је само монструозни ум могао да назове ”Милосрдни анђео”. Памтимо да смо били кажњени јер смо бранили своје, а и данас трпимо последице догађаја од пре 18 година, и данас неки међу нама покушавају да нам објасне да смо то заслужили и да треба да се стидимо што смо бранили своју државу. Али Србија се мења и чини све да се такве ствари никада не понове. Данас у Новом Саду поправљамо старе и градимо нове мостове, Република, Покрајина и Град граде нову зграду јавног сервиса, чије рушење је било последица кажњавања медија у Србији. Имамо нову снагу у Србији и неопходно је да је чувамо, а то чинимо сећајући се оних који су нам то омогућили – нагласио је градоначелник Новог Сада Милош Вучевић, који је заједно са председником Скупштине Града Новог Сада Здравком Јелушићем положио венац на спомен обележје.
Бригадни генерал Жељко Петровић рекао је да погинули у НАТО бомбардовању никада неће бити заборављени.
– Докле год буде нас, и докле год их се будемо сећали, њихове жртве неће бити узалудне – истакао је Петровић.
Потпредседник Покрајинске владе Ђорђе Милићевић казао је да је одавање почасти жртвама НАТО бомбардовања људска и морална обавеза свих грађана.
– Посебно на нама који се бавимо јавним-државним послом је да чинимо све да очувамо мир и стабилност и да не дозволимо да погину невини људи – закључио је Милићевић.
– Током НАТО бомбардовања свако од нас је био мета. Мета су били деца, жене, стари, али и школе, мостови и наши објекти, и зато смо данас овде с јасном поруком да страдање нашег народа и разарање наше земље никада не смемо и нећемо заборавити – нагласила је потпредседница Скупштине АП Војводине Александра Ђанковић.
Током бомбардовања које je трајало 78 дана, према проценама различитих извора погинуло је између 1200 и 2500 људи, а тешко су оштећени инфраструктура, привредни објекти, школе, здравствене установе, медијске куће, споменици културе.