Svečanom akademijom u Studentskom kulturnom centru, večeras je obeleženo 80 godina od doseljavanja Makedonaca u Vojvodinu. Svečanom jubileju, koji je organizovao Makedonski nacionalni savet, prisustvovala je predsednica Skupštine Grada Novog Sada Dina Vučinić,
a svojim dolaskom i obraćanjem svečanost su uveličali predsednik Vlade Republike Severne Makedonije Hristijan Mickoski, predsednik Vlade Republike Srbije prof. dr Đuro Macut, kao i predsednica Pokrajinske vlade Maja Gojković.
– Ovaj veliki jubilej podseća nas na bogatstvo različitosti koje vekovima krasi ove prostore. Vojvodina i Novi … Pročitajte ceo članak



